27 травня 2019

У сучасному світі все частіше порушується питання про те, що повітря все сильніше отруюється не найкориснішими домішками. Однак зовсім не складно забезпечити собі та своїм близьким свіже повітря у домашніх та робочих умовах життя. Вже давно всі користуються спеціальними приладами для збереження та захисту вашого здоров'я – очищувачами, в основі яких лежать вугільні фільтри. Такі пристрої допоможуть не тільки позбавити вас неприємних запахів, але й забезпечать надійний захист від іржі, неприємних присмаків та шкідливих для здоров'я хімічних сполук. Сьогодні поговоримо докладніше про те, що саме лежить в основі подібних фільтрів, а також їх найбільш популярних видів.

Активоване вугілля вважається справді найбезпечнішим фільтром завдяки своїм адсорбуючим властивостям. Він чудово справляється з леткими речовинами та шкідливими механічними сполуками. Завдяки низькій собівартості виробництво таких фільтрів виправдане не тільки з практичного боку питання, але і з грошової складової. Таку фільтрацію встановлюють у побутових масштабах, оскільки у промислових вони менш ефективні.

Види вугільних фільтрів

  • Вентиляційний вугільний фільтр. Потік повітря, повний неприємних запахів і шкідливих сполук, спочатку проходить передфільтр. Саме за його допомогою видаляються частинки пилу. Надалі повітря переміщається в циліндри або картридж фільтра, де вже встановлений шар з вугілля. Звичайно ж, площа приміщення, що очищається, буде значно впливати на ефективність фільтрів. Здебільшого подібні моделі є вугільно-касетними та компактними фільтрами. При цьому перший варіант є найбільш пріоритетним, якщо ви хочете купити вугільний фільтр для вентиляції, оскільки виготовлений з нержавіючої сталі.
  • Вугільний фільтр. Такий пристрій чудово впорається з шерстю домашніх вихованців, неприємних кухонних ароматів, а також тютюновим димом, який досить складно вивести. Однак не варто сподіватися та розраховувати на повне очищення повітря від бактерій та вірусів, які знаходять у приміщенні. На жаль, вугільні фільтри не впораються і з алергенним пилком та спорами плісняви, які вже знаходяться біля вас.

Як вибрати правильний вугільний фільтр?

Якщо ви вибираєте собі вугільний фільтр для вентиляції, настійно рекомендуємо вам звертати увагу на спеціалізовані сертифікати, які зможуть підтвердити якість конструкцій, що купуються. Слідкуйте за тим, щоб його продуктивність відповідала абсолютно такому ж значенню на самому вентиляторі, або перевищувала його. Тільки так ви зможете бути впевнені в тому, що збільшуєте термін експлуатації приладу як мінімум у 2 або 3 рази.

Особливості експлуатації

Незалежно від того, наскільки ефективно фільтри справляються зі своїм завданням, вони потребують регулярного чищення або навіть заміни. Всі шкідливі речовини, які очистили вугілля, рано чи пізно, починають осідати на ньому, і згодом воно починає обсипатися. Не слід доводити стан свого фільтра до такого плачевного вигляду – краще подбати про це заздалегідь.